ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W PRACOWNI TERAPII I ROZWOJU
- Osoby przebywające na terenie Pracowni zobowiązane są do zachowania ostrożności i dbałości
o sprzęt oraz wyposażenie znajdujące się na terenie poradni. - Osoby przebywające w poczekalni Pracowni zobowiązane są do zachowania ciszy w celu uszanowania prowadzonych w gabinetach diagnoz i terapii.
- Zakaz korzystania na korytarzu oraz w salach z telefonów i tabletów, prosimy również o wyciszenie dzwonków.
- W przypadku spóźnienia na umówioną wizytę/zajęcia czas spotkania zostaje skrócony o czas spóźnienia. Spóźnienie się na wizytę/zajęcia nie powoduje ich przedłużenia.
- W przypadku zajęć grupowych spóźniony uczestnik zostanie wpuszczony na zajęcia, tylko jeśli specjalista uzna, że nie zakłóci to przebiegu trwających zajęć.
- Wizyta/zajęcia mogą być odwołane z minimum 24-godzinnym wyprzedzeniem, najpóźniej
do godziny 15:00. Obowiązek pamiętania o dacie i godzinie spotkania spoczywa na uczestniku wizyty/zajęć (osoby dorosłe) bądź opiekunie uczestnika. - Zgłoszenie nieobecności, przełożenie spotkania w innym czasie, o którym mowa w punkcie 6. Regulaminu Pracowni Terapii i Rozwoju, lub nie pojawienie się na spotkaniu, wiąże się z wniesieniem opłaty za zarezerwowany termin wizyty. Cena za zarezerwowany termin wizyty jest taka sama jak koszt wizyty u danego terapeuty.
- Dzieci wchodzą do sali terapeutycznej w obuwiu zamiennym lub bez obuwia – w skarpetkach lub na boso.
- Podczas przebywania na sali terapeutycznej rodzica/ opiekuna obowiązuje:
– ścisłe stosowanie się do poleceń terapeuty
– całkowity zakaz komentowania zachowań i wypowiedzi dziecka
– sposób prowadzenia terapii/zajęć zależy wyłącznie od decyzji terapeuty
– zakaz chodzenia po sali, wyglądania przez okna, otwierania drzwi, zaglądania do szaf, używania telefonów, laptopów itp. - Pracownia Terapii i Rozwoju nie sprawuje i nie zapewnia opieki nad osobami niepełnoletnimi, przebywającymi samodzielnie na terenie budynku Pracowni.
- Opiekun dziecka zobowiązany jest zachowywać się kulturalnie oraz odpowiedzialnie, a także utrzymywać w czystości i porządku pomieszczenia, z których korzysta. W przypadku wyrządzonych szkód pokrywa ich koszty.
- Opiekun dziecka bierze pełną odpowiedzialność za naruszenie życia bądź zdrowia jego dziecka na skutek zachowania bądź posiadanych chorób.
RODZICE/PRAWNI OPIEKUNOWIE DZIECKA ZOBOWIĄZANI SĄ DO:
- Systematycznego uczestnictwa w ustalonej przez prowadzącego terapii lub innych zajęciach według uzgodnionego planu zajęć i w ustalonej godzinie.
- Punktualnego przyprowadzania i odbierania dziecka z zajęć.
- W razie choroby lub innej okoliczności uniemożliwiającej udział dziecka w zajęciach powiadomienie terapeuty (osobiście, telefonicznie lub pisemnie) o nieobecności dziecka.
- Nie przyprowadzania dzieci chorych, ze zmianami skórnymi, gorączką i katarem. Zła kondycja fizyczna dziecka powoduje nieefektywną terapię. Terapeuta ma prawo odmówić przyjęcia dziecka na terapię, gdy zauważy, że dziecko jest chore.
- Rodzic/ opiekun oraz dziecko uczestniczące w zajęciach mają obowiązek poszanowania cudzej własności, godności osobistej innych uczestników i ich przekonań.
- W przypadku uszkodzenia cudzego mienia lub mienia stanowiącego wyposażenie poradni rodzice ponoszą koszty jego naprawy (lub pokrywają koszty zakupu nowego sprzętu o tych samych parametrach jakościowych i technicznych).
- W trakcie zajęć rodzic/opiekun jest zobowiązany do przebywania na terenie poradni. W przypadku chęci opuszczenia placówki, fakt ten musi zostać uzgodniony z terapeutą przed rozpoczęciem zajęć.
PRAWA I OBOWIĄZKI TERAPEUTÓW
- W czasie spotkań z dziećmi i rodzicami pracownicy Pracowni są zobowiązani do:
– starannego i rzetelnego prowadzenia badań i zajęć specjalistycznych zgodnie z kwalifikacjami, wiedzą i doświadczeniem, rzetelnego i odpowiedzialnego informowania dzieci i ich opiekunów o wynikach badań i/lub postępach podopiecznych,
– przestrzegania dyscypliny czasowej,
– systematycznego i rzetelnego prowadzenia wymaganej dokumentacji,
– ochrony danych osobowych klientów,
– zachowania tajemnicy służbowej. - Prowadzenie zajęć zgodnie z opracowanym planem terapeutycznym.
- Udzielanie wskazówek rodzicom/opiekunom do pracy z dzieckiem w domu.
- Po zajęciach podsumowywanie pracy z dzieckiem informowanie rodziców/opiekunów o przebiegu zajęć.
- Spóźnienie terapeuty na zajęcia skutkuje wydłużeniem spotkania o czas spóźnienia.